top of page

 עינות בר - מרכז לאיזון וטיפול נפשי ללוחמים המוצבים בעזה ולתושבי העוטף.

עיגולים עינות בר.png

עינות בר, הנמצא ביישוב גבעות בר בצפון הנגב, 20 דקות נסיעה מישובי העוטף הוא אחד ממרכזי הטיפול המקצועיים והותיקים בארץ ואחד המרכזים הטיפוליים היחידים בקרבת העוטף. 

 

עד המלחמה, המרכז התמחה בטיפולי מים (וואטסו) והכשרות מטפלים עם פוקוס על טיפול בחרדה, טראומה, דיכאון וחוסר איזון נפשי. בנוסף לפרסים רבים שהמרכז זכה בהם בשנים האחרונות, בשנת 2023 גלובס הכתיר את עינות בר כמרכז טיפולי המים המקצועי בישראל. 

מתחילת המלחמה, עינות בר הפכה ללב טיפולי בחיילים ותושבי הדרום.

אנחנו מתפקדים כמעין ׳טיפול נמרץ נפשי׳ ומעניקים טיפולים להפחתת טראומה, איזון וחוסן נפשי למי שצריך את זה יותר מכל בתקופה זו: 

- לוחמים היוצאים להפוגות מהלחימה בעזה

- קצינות נפגעים ויחידת חילוץ והצלה (המקבילה הצבאית לזק״א)

- ניצולי ה 7.10

- משפחות שכולות ומשפחות חטופים

מתחילת הלחימה טיפלנו במעל 2,000 איש ומספר הפניות לקבלת טיפול במרכז שלנו עולה מיום ליום. 

הטיפולים שאנחנו מספקים כוללים - טיפולי מים יחידים או בסדרות ע״י מיטב המטפלים בארץ עם התמחות בטראומה, טיפולי גוף (שיאצו וכו׳), שיחות עם מטפלים, עבודה קבוצתית, אירוח למספר שעות או לילה במרכז המפנק שלנו - זמן שקט מול נופי המדבר, חדרי שינה ומנוחה מפנקים, אוכל בריא וזמן רגוע בבריכה המחוממת.

אנחנו מקבלים פידבקים מדהימים מהמטופלים המספרים על הפתחת לחץ, עיבוד חוויות והקניית חוסן נפשי. 

 

״אני לא יודע מה בדיוק אתם עושים שם אבל בשבועות האחרונים הסעתי מאות חיילים אליכם, בדרך הלוך הם עייפים ומרוטים וכאשר הם חוזרים הם מלאי חיים, רגועים ועם עיניים נוצצות״ - נהג אוטובוס המסיע אלינו חיילים מאזורי הלחימה. 

 

״הגעתי אליכם אחרי שהודעתי לקצין שלי שאני לא יכולה להמשיך יותר והוא שלח אותי אליכם. אחרי כמה שעות פה אני מרגישה עטופה, כאילו קיבלתי חיבוק מאמא. אני מסוגלת לחזור לתפקיד שלי ולעשות אותו בצורה מיטבית״ - קצינת נפגעים. 

 

״אבא שלי מתמודד עם PTSD עוד ממלחמת יום כיפור. אחרי כמה התקלויות עם מחבלים חששתי שגם אני אסבול מאותם תסמינים. אחרי ביקור פה אני מבין שאפשר לשחרר ולעבד את מה שעברתי.״ לוחם בנח״ל 

💙

פעילות עינות בר מוכרת על ידי משרד הביטחון ומשרד הבריאות. הבריכה עומדת בכל תקני משרד הבריאות. 

💙

עלות טיפול ואירוח של חייל/ אזרח במרכז עומדת על כ 500 ש״ח ואנחנו עתידים בתקופת הלחימה לקלוט מעל 1,000 איש בחודש.

המקום מתופעל כיום בהתנדבות ומתרומות.

 

על אף שבריאות הנפש נמצאת בעדיפות גבוהה הן בצבא והן בפן האזרחי, לא קיימים עדיין תקציבים לטיפולים בחיילים/ מילואימניקים בזמן שירותם ולא קיים כרגע מערך ברור לתקצוב הנושא לנפגעי ה 7.10. אנחנו צופים שבחודשים הקרובים המקום ימשיך להתבסס בעיקר על תרומות ונשמח לעזרתכם. 

לפרטים ותרומות: 

עינת צרפתי -  052-8230203
einotbar@gmail.com

פרטי חשבון בנק להעברת תרומות: בנק הפועלים (12), סניף 770, מספר חשבון: 104268

ניתן לתרום דרך עמותה הפעולת בשיתוף פעולה איתנו ובעלת סעיף 46

Donate by Paypal

Bit-Logo.png

למה לתרום דווקא לעינות בר? 

בתקופה זאת יש אינספור יעדי תרומה ראויים וחשובים. הנה כמה סיבות למה תרומה לעינות בר יכולה לעשות שינוי מהותי בחיי אלפי אנשים: 

🌀 צוות מנוסה במיוחד בטיפול במצבי טראומה

עינות בר הוא אחד המרכזים הותיקים לטיפול בטראומה עם צוות מטפלים מיומן. במשך שנים אנחנו מטפלים בתושבי הדרום והעוטף שחוו טראומות ולחצים בעקבות מערכות המלחמה השונות. עינות בר מוכר ע״י משרד הביטחון ומשרד הבריאות ואנחנו עובדים שנים עם נפגעי PTSD. נכון, גם אנחנו מתמודדים עכשיו עם קנה מידה גדול יותר של מטופלים ממה שאי פעם חווינו ועם טראומות עמוקות במיוחד אך מרגישים שיש לנו את כל הכלים למתן טיפול ברמה המקצועית ביותר העונה על הצרכים של תקופה מורכבת זו. 

🌀 אנחנו אחד ממרכזי הטיפול הבודדים באזור הדרום והיחיד שמציע טיפול מסוג זה בסביבת העוטף

המיקום שלנו מאפשר ללוחמים בעזה להגיע אלינו לכמה שעות וכך לקבל טיפול בתוך תקופת הלחימה. אנחנו מהווים מקום תומך למספר רב של תושבי הדרום והעוטף שזקוקים לטיפול שוטף בימים אלה ורבים מהם יצטרכו תמיכה חתקופה ארוכה, במיקום שקרוב אליהם. 

🌀 טיפול ממוקד עם תוצאות החל מהמפגש הראשון

טיפולי המים מאפשרים ניתוק מוחלט ממחשבות היום יום והרפייה מושלמת. בניגוד לשיטות טיפול אחרות המצריכות מספר מפגשים והכרות עם המטופל לתוצאות ראשוניות, מעל 90% מהמטופלים מדווחים על הקלה משמעותית כבר בטיפול הראשון. 

עיגולים עינות בר.png

בכמה אנשים אנחנו יכולים לטפל ולאיזה תוצאות שיקומיות ניתן לצפות?

בעינות בר צוות מטפלים מוסמכים (בטיפול מים, טראומה ושיטות טיפול אחרות) הכולל 25 מטפלים הנמצאים במרכז מסביב לשעון. אנו עושים ככל יכולתנו לקלוט מספר רב ככל הניתן של מטופלים. 

 

הטיפולים מתחלקים לטיפולי ׳עומק׳ המיועדים לאוכלוסיה שנמצאת לאחר שיא הטראומה כדוגמאת ניצולי ה 7.10 ומשפחות שכולות ותוכניות של חצי יום/ יום להפחתת טראומה ומניעת PTSD המיועדות בעיקר ללוחמים הנמצאים עדיין בתפקיד. עם דעיכת המערכה העיקרית של המלחמה, אנחנו צופים לקלוט פחות קבוצות חיילים מהשטח ולהתחיל לטפל יותר לעומק בקבוצות חיילים שחוו מאורעות מורכבים בלחימה וזקוקים לתכנית לעיבוד הקשיים שעברו. 

 

נפח הטיפול כיום כולל: 

 

200 אזרחים בחודש לטיפולי עומק/ סדרת טיפולים. 

 

1,000 חיילים לשהות טיפול של מינימום 4 שעות הכוללות סוגי טיפולים שונים ועד שהות של יום ולילה (כולל לינה) במתחם. 

 

ע״פ מחקרים ודיווחים שאנו מקבלים ממטופלים, עבור 80% מהמטופלים הטיפול והשהות במרכז יעזרו בהפחתה מיידית של מידת הסטרס, השפעה ישירה על שינה רציפה ועזרה לחזרה לתפקוד רגיל. עבור ,30% תהיה השפעה עמוקה יותר שתעזור בהפחתת PTSD בעתיד וקיצור זמני טיפול עתידיים. 

 

עלות הפעלת המרכז בתקופה זו עומדת על 250,000 ש״ח בחודש. העלות מורכבת בעיקר ממשכורות למטפלים (כולם תושבי הדרום והעוטף), תפעול המרכז והוצאות מזון. 

 

אנו מאמינים שתוך מספר חודשים נקבל מימון משמעותי לפעילות שלנו ע״י משרד הביטחון, עמותות מילואים של יחידות שונות וביטוח לאומי. אנחנו עובדים לקידום ערוצים אלה. כרגע, על אף שלכל הגורמים ברורה החשיבות של טיפול נפשי, למערכות אלה עדיין אין תכנית תקצוב ברורה לנפגעי המלחמה ואנו זקוקים לתרומות על מנת להמשיך את הפעילות בתקופה כה קריטית. 

צוות עינות בר 

הצוות הטיפולי שלנו היום כולל 25 מטפלים, כולם עם ניסיון עשיר והסמכות רלוונטיות. למרבית המטפלים שלנו התמחות בטיפול בטראומה וניסיון רב בנושא. למרבית המטפלים הכשרה וניסיון בעבודה עם בני נוער, ילדים ותינוקות. 

 

כמה המטפלים הבכירים שלנו: 

🌀 עינת צרפתי כהן - יזמת ומנהלת המרכז

מטפלת אינטגרטיבית ומטפלת מים בכירה מטעם ארגון WABA מומחית לנשים בהריון, תינוקות ילדים

נוער ומבוגרים בתהליכי משבר וטראומה מלווהה תהליכי עומק לריפויי והתחדשות. 

WhatsApp Image 2023-12-01 at 16.49_edite
Screenshot 2023-12-02 at 13.13.23.png

🌀 אוהד דרורי 

תואר שני בעבודה סוציאלית ממוקד טראומה, מטפל מוסמך מטעם ארגון WABA העולמי ברפואת המים. ניסיון רב שנים בעבודה מול ילדים נוער ומבוגרים, נפגעי טרור וניצולי שואה. 

🌀 מיה בנימין  

מטפלת מים בכירה, מטעם ארגון WABA, הידרותרפיסטית, מומחית להתפתחות ילדים ותינוקות, מלווה קבוצות נוער וקבוצות בגיל השלישי, מלווה תהליכים ריגשיים, ריפוי והתחדשות, טראומה ושכול משנת 2001. 

🌀 ליאת זהר  

תואר שני בעובדה סוציאלית ממוקד משבר וטראומה, מטפלת מים בכירה מלווה ומטפלת במים בנערים ומבוגרים בתהליכי ריפוי והתחדשות, מחלות סופניות ועוד עובדת דרך תהליכי תודעה ומיינדפולנס. 

מלווים לתקופת המלחמה: 

לאור קנה המידה הגדול והגדל של המטופלים, והצרכים החדשים של המרכז, הצטרפו אלינו לתקופה זו כמה אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה שעובדים איתנו ברמה יומיות. 

🌀 איריס שור 

יזמת טכנולוגית סדרתית, ייסדה 3 סטארטאפים וחתומה על שני אקזיטים מוצלחים, האחרון לחברת LinkedIn. מנהלת תחום המוצר ב LinkedIn ישראל. בעלת ניסיון עשיר בניהול, שיווק ופיננסים.

איריס-שור_fsehxu.png
אופיר.jpg

🌀 אופיר בייגל  

טייס חיל אוויר לשעבר, בעל חברת קריפטו מצליחה. מטפל ריגשי מזה חמש שנים ומוביל ריטריטים לאיזון נפשי למגוון קהלים. 

🌀 ד״ר אלי יהלום 

בעל ניסיון של מעל שלושים שנים בהקמת וניהול חברות בתחומי ה Life science. חבר הנהלה בבי״ח השיקומי מדיקל קר. 

אלי-יהלום-קרדיט-יחצ.jpg
עיגולים עינות בר.png

לפרטים ותרומות: 

עינת צרפתי -  052-8230203
einotbar@gmail.com

פרטי חשבון בנק להעברת תרומות: בנק הפועלים (12), סניף 770, מספר חשבון: 104268

ניתן לתרום דרך עמותה הפעולת בשיתוף פעולה איתנו ובעלת סעיף 46

Donate by Paypal

Bit-Logo.png

עינות בר הוא המרכז המוביל בצפון הנגב לטיפולים ריגשיים. ומקום קסום   להפסקה מהיום יום. הנה כמה דברים שכתבו עלינו (בימים רגילים) :

MAKO-LOGO.webp

"כיוון שהמתחם נושק לשטחים הפתוחים, גם המרחב מסביב מקנה תחושת שלווה ומוסיף לרוגע. כל מי שזקוק לעצירה באוטוסטרדה של החיים, זה המקום עבורו."

לינק לכתבה

1280px-N12_website_logo.svg.png

״מכלול הוליסטי של חוויה מדברית-ימית שכוללת גם חדרי בוטיק (עם בריכה חמה!), אמנות מקומית ותזונה מאוזנת ששמה דגש על תהליך הריפוי.״

לינק לכתבה

״מצד אחד המתחם ידוע כמרכז של שבט המים בארץ, הבית למטפלים. מצד שני, עבור האורחים זהו מקום לרפואת מים בטיפולים מפנקים״

לינק לכתבה

MAKO-LOGO.webp

״ יאללה, תתחילו לארוז ותזמינו לכם חדר, טיפול, תטבלו במים החמים, המרפאים, ותחזרו לשגרה הרבה יותר טובים ורגועים.״

לינק לכתבה

2826912_edited.png

עינות בר הוא המרכז היחיד בארץ בו WABA, איחוד מטפלי המים הגדול בעולם מעביר הכשרות

2826912_edited_edited_edited_edited.png

עינות בר זכה ממבקרים לציון 9.7 (יוצא מהכלל) באתר Booking

2826912_edited.png

עינות בר נבחר למרכז טיפולי המים המקצועי בארץ 2023 ע״י גלובס

bottom of page